10 טיפים לניקוי מנדפים

מעוניינים לדעת מהם 10 הטיפים שלנו לניקוי מנדפים? מומלץ מאד לקרוא מסמך זה בטרם יוצאים לדרך. זהו תחום מורכב שמצריך ידע על מנת לטפל בו. מנדפים הם מוצרים שמאד מסוכן ומאד מסובך לנקות בעצמכם. בשל כך שניקוי המערכת שמסננת לכם אוויר דחוס ורעיל עלה לכותרות לא פעם במערב, נוסחו תקנים גם בישראל וגם בארה”ב לניקויים. ניקוי מנדפים לפי תקן 1001-6 הישראלי או NFPA 96 האמריקאי לדוגמה הוא הניקוי שנעשה על ידי חברות הבוטיק לניקוי מנדפים.

בחרו בחברה מקצועית לניקוי מנדפים

חשוב שהחברה תהיה בעלת מוניטין חיובי בתחום וכזו שמבטיחה ניקוי מנדפים יעיל. החברה צריכה לספק גם ניקוי ארובות וניקוי כל מוצר אחר שקשור לנידוף תעשייתי.

ודאו שהחברה עובדת בהתאם לתקנים

חשוב לוודא כי החברה עובדת על פי תקן 1001-6 הישראלי וגם NFPA 96 האמריקאי. ניקוי מנדפים על פי תקן מבטיח בטיחות בעבודה וגם תוצאת פעולה נקייה וחלקה.

הכירו את שיטות הניקיון התקניות

השיטות התקניות זהות במהותן ומבוססות על 2 סוגי אביזרים: חומר ממיס שומנים ומכשיר שמחליף ניקוי בידיים. חומר שנכלא על ידי מנדף מאד מסוכן למגע יד אדם, ולכן את המגע עושה מכונת ניקיון ובוודאי לא אתם או העובדים המקצועיים. לדוגמה: ממיס שומנים אותו ממלאים על צינור גרניק של מכונת ניקוי בקיטור.

מי שמנקה מנדפים – טוב יעשה אם ידאג לניקוי גם רכיבים היקפיים

זרועות יניקה לכליאת חומרים רעילים, תאי סינון, ונטות, ארובות עשן, ועוד. מאד חשוב שלחברה יהיה ידע בניקוי המוצרים הללו לתוצאה מושלמת של טיהור מחומרים רעילים.

הגישו לכם תכנית עבודה? מומלץ לבדוק אותה

בדקו האם מכשירי הניקיון וחומרי הניקיון תקניים. ניתן לבחון זאת דרך מכון התקנים של ישראל או בארצות הברית. התקנים מוסרים מידע גם על מה שלא תקני ואז תוכלו לדעת אם השיטה אמינה או לא.

מומלץ לבשם את המטבח אחרי השירות

ריח של ממיסי שומנים תקניים לניקוי מנדפים וארובות עשן אינו מהטובים בארומות. מוטב לבשם את החדר המחוטא.

חשוב לחזור על התהליך באופן קבוע

מאד חשוב שיהיה משטר קבוע של ניקוי מנדפים, כולל הצעת מחיר ידועה מראש. עבור ניקוי מנדפים מחיר יהיה פיקס אם מדובר באותה חברה, ללא הפתעות לכיס שלכם.

חשוב לנקות מנדפים כשחשים שהם לא סוחבים

אם אינכם זוכרים מתי בפעם האחרונה ניקיתם, עקבו אחרי פעילות במטבח או במסעדה, בדקו שהמנדף מנדף את הריחות כמו שצריך. אם לא, זו אינדיקציה שצריך לנקות אותו.

בוחרים את ספק ניקוי המנדפים שלכם? ודאו שהוא מומחה למנדפים המותקנים במטבחיכם

אם יש לכם מנדפים אינדוקטיביים, תורת הניקיון תהיה שונה מזו של מנדפים קבועים, ולהיפך. חשוב שלחברה המבצעת יהיה הידע הדרוש לעשות את הניקיון למנדפים הספציפיים שלכם.

ודאו כי החברה בעלת ניסיון ומוניטין כמו שצריך

חשוב לבדוק לפני שמזמינים שמדובר בחברת מומחים לניקוי מנדפים ואביזרי נידוף היקפיים, כולל המלצות ממיטב המומחים ומהקולגות שלכם.

עידן מערכות נידוף – המומחים שלכם לניקיון מערכות נידוף

עידן מערכות נידוף הנה חברת בוטיק לניקיון מנדפים, מסכי אוויר, מפוחים, תאי סינון וונטות. החברה עוסקת גם בשירות ניקוי ארובות. הזמינו את נציגי החברה לניקוי ותחזוקת מערכת הנידוף שלכם ותיהנו מתוצאות איכותיות וחסרות תקדים.

נגישות