פתרונות שונים לאוורור

בקרת אקלים ואוורור בתעשייה הם היבט חשוב שכל מנהל צריך לקחת בחשבון כדי לחסוך אנרגיה, לשמור על סביבה ירוקה ולהבטיח מקום עבודה נוח ובריא לעובדים.

הנה כמה מהיתרונות החשובים של הקפדה על איכות האוויר הפנימי:

עלייה בפריון העבודה הנובעת מסביבה בריאה ונוחה עבור העובדים.

שיפור בתפקוד ועלויות תחזוקה נמוכות יותר בתהליכי הייצור ובייצור עצמו, כתוצאה מהפעלת תנאים סביבתיים אידיאליים.

חיסכון בעלויות האנרגיה באמצעות פתרונות זולים יותר ממזגנים.

בחודשים החמים של השנה, המזגנים פועלים ללא הרף כדי לצנן את חלל העסק או המפעל. כתוצאה מכך, בעלי עסקים המעוניינים לצמצם את חשבונות החשמל ולשמור על סביבה נקייה תוהים מה באפשרותם לעשות.

הנה כמה פתרונות אוורור יעילים:

מאווררים

כדי לשמור על איכות אוויר נאותה בכל חלל במפעל התעשייתי, אוורור תקין חיוני ביותר. האוורור מציע שיטה לשליטה בסביבה פנימית ומקורה באמצעות הנעת האוויר בתוך החלל הסגור.

אילו מאווררים כדאי להתקין?

מאווררי תקרה – האוורור יכול לסייע לקירור הסביבה המקורה. מחסנים, לדוגמה, נוטים לקלוט חום רב בשל הריכוז הגבוה של חפצים וסוגי חומרים שונים המאוחסנים בהם. מצד שני, המחסנים יכולים להיות קרים מאוד בחורף. במקרים אלה מאווררי תקווה נחשבים לפתרון נאות.

בחורף, כשהאוויר החם עולה למעלה, מאווררי התקרה דוחפים אותו כלפי מטה אל רצפת העבודה, ובכך מסייעים לעליית הטמפרטורה בחלל. בקיץ, הם מסייעים להזרמת האוויר כדי לקרר את הסביבה. מסיבות אלה, מאווררי התקרה הם בין הפתרונות הפשוטים והטובים ביותר לאוורור.

מאווררי פליטה – אופציה נוספת למפעלים, במיוחד אלה המטפלים בחומרים שעלולים לזהם את האוויר. מאווררי פליטה פועלים על ידי משיכת האוויר המזוהם והרחקתו מחלל העבודה (ממש כמו ונטה במקלחת השואבת לחות ואדים). מאווררי פליטה מסלקים את האוויר המזוהם ומסייעים להחדרת אוויר נקי. בכך הם משפרים את האיכות הכוללת של האוויר בסביבת העבודה.

מצנני אוויר
צינון באמצעות אידוי הוא פתרון מעולה הפועל על צינון טבעי. למעשה, כך הגוף שלנו מגיב כשחם לנו – אנחנו מזיעים. הזיעה מתאדה ושינוי זה במצב הצבירה מסייע לקירור הגוף. תהליך זה משתמש בחום הגוף כדי להפוך את טיפות הזיעה לאדים.

כאשר מצנן האוויר מרסס את האוויר החם בטיפות מים זעירות, טיפות אלה מתאדות למולקולות של אדי מים. מדובר בתהליך המשתמש בחום ליצירת אדים, ובמקרה זה האוויר הוא מקור החום. התוצאה היא אוויר קריר יותר בסביבת העבודה, בעלויות פחותות מאלה של מזגני האוויר. אנשים החיים באקלים יבש משתמשים במצנני אוויר המנצלים את עיקרון האידוי כדי לקרר את האוויר בבתים הפרטיים.

מערפלים

מערפלים נועדו להוריד את הטמפרטורה בחלל בתוך שניות, יוצרים אוויר קריר ומשנים את אקלים סביבת העבודה. עיקרון הפעולה מבוסס על הנעת האוויר הקריר בתוך חלל החדר: דחיפת מים בלחץ גבוה כדי ליצור לחץ של 1000 PSI (יחידה למדידת לחץ, Pounds per Square). המים נדחפים החוצה דרך זרבובית ערפול בזרימה שיוצרת ערפל המתפוגג במהירות. תהליך זה גורם לירידה משמעותית של רמות החום.

נגישות