המדריך המלא לבחירת מפוחים להזרמת אוויר נקי לחדרי שירות ביתיים

מפוחים הנם עזרים חשובים להבטחת אוויר נקי בכל חדר שירות ביתי: כביסה, מטבח וכמובן האמבטיה. שלא כמו בחדרי המגורים, החדרים הללו אינם יבשים במהותם אלא רטובים דרך קבע, גם בשל התבססות על מוצרים רטובים כמו סמרטוטים וסחבות, גם בשל שימוש בחומרי גלם רטובים וגם עקב טמפרטורות משתנות כמעט בכל רגע נתון. הדבר גורם להגברת הדחיסות של האוויר, מה שמצריך שילוב של מפוח במתחם: מכשיר להזרמת אוויר קר ונקי.

בחרו בתשתית מומלצת למפוח

התשתית האידאלית כמעט לכל מפוח מבוססת על אמצעי כלשהו לשאיבת אוויר. כאשר יש חלון בחדר, הוא יכול להיות האמצעי הזה, אבל כאשר אין חלון – מזמינים מפוח שהוא וונטה. מפוח וונטה הוא למעשה 2 מוצרים במכשיר אחד: 

מפוח שאחראי להזרמת האוויר הנקי למתחם הפנימי של החדר, וונטה שתפקידה לסנן את חלקיקי האוויר הלא נקיים. על אף כי וונטה נראית בדיוק  כמו מאוורר, כיוון האוויר שלה הפוך:” הוא יוצא אליה ולא נכנס באמצעותה. מפוח פינוי עשן צמוד קיר, למשל, הוא מפוח עם ונטה.

בחרו מיקום מתאים להתקנת המפוח

בדרך כלל, כאשר אין חלון, פונים לקיר חיצוני ומתקינים בו את מפוח הוונטה שלכם. במידה ואין גם קיר חיצוני, מתקינים על התקרה החיצונית. במידה וישנו חלון בחדר, ניתן להתקין מפוחים ללא וונטות שיבצעו את כניסת האוויר הנקי בלבד. ניתן, כמובן, לשלב גם ונטה במתחם שכזה שתפעל במקביל לפעולתו של המפוח. אפשרות אחרת היא להתקין את המפוח בקיר. מפוח אין ליין, למשל, הוא דגם שעשוי מפח מגולוון אשר אחראי להזרמת אוויר נקי ואינו ניזוק בחלודה גם כאשר החדר מאד לח ומאד רטוב. המוצר נשאר תמיד כמו חדש גם אם הוא עתיד להימצא ברשותכם זמן רב.

בחרו במפוח בשילוב תשתית מומלצת – מערכת נידוף

כמובן שהכי חכם להתקין מפוחים יחד עם פתרונות נידוף. שילוב מפוחים עם מנדפים, זרועות יניקה, תעלות סינון ותאי סינון, יחד עם וונטות ייעודיות, יהיה השילוב המתבקש ברוב המקרים בהם תבקשו לטהר את האוויר בחדרי השירות ולשמור עליו לא דחוס. בחירת המפוח צריכה להיעשות בהתאם למבנה ההנדסי של החדר, בכפוף להמלצה של חברת מומחים למכירת מפוחים, מנדפים ואמצעי נידוף נוספים. מאד מומלץ לבחור בחברה אשר יש לה פתרונות נידוף רבים להציע ללקוחותיה בהתאם לצרכים השונים המתגלים בביתם. חברה שכזו תוכל להבטיח כי בכל חדר שירות ישרור אוויר נקי ואיכותי בכל זמן נתון.

נגישות